Ryzyko ciąży a silny ból brzucha i krwawienie

Witam mam pytanie moja miesiączka powinna sie pojawić 10 sierpnia ,6 dni sie spóznia wczoraj dostałam brązowego plamienia a pod wieczór silnego bólu w jajniku i krwawienia z pochwy czy mogę być w ciąży?? miesiączkuję regularnie pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedz
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. krwawienie i ból brzucha trudno interpretować jako podstawowe objawy ciąży. Owszem moga one ją sugerować, jednak przypuszczam iż zgłaszane dolegliwości są wynikiem zaburzonej gospodarki hormonalnej. Czasami u kobiety tak się zdarzy, że w wyniku wahań hormonalnych miesiączka także jest zaburzona. Zaznaczam iż jeżeli masz powody do obaw ( stosunek seksualny) nie można wykluczyć szansy na ciąże. Polecam wykona`c wtedy test ciążowy.