Ryzyko ciąży a stan zapalny pochwy

Od jakiegoś czasu mam pełniejsze piersi, miałam okres 23.10 i następny 17.11(oba w terminie)testy ciążowe negatywne, ale czuje ból w podbrzuszu,i okolicach jajników, ginekolog zdiagnozował u mnie stan zapalny pochwy drożdżakami. Współżyłam z chłopakiem 19 października(prezerwatywa +stosunek przerywany). Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stosunek przerywany w dodatku z użyciem prezerwatywy znacznie zmniejsza możliwość ciąży. Właściwie można mówić iż szansa na ciążę w takiej sytuacji jest znikoma. Myślę iż za objawy jakie Pani podaje odpowiedzialna jest infekcja grzybicza. Dodatkowo nie wykluczone są wahania hormonalne związane z nią. Warto zastosować odpowiednie leczenie by pozbyć się problemu.