Ryzyko ciąży a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam, stosuje tabletki antykoncepcyjne madinette. Wziełam 2 razy 22 tabletki i skrócałam przerwe, chciałam mniej drastycznie ustawić sobie cykl itd. Przez dwa miesiące brałam po 22 tabletki zamiast 21 i skracałam przerwe w tym cyklu również zażyłam przez pomyłke 22 tabletki ;/ i chce zrobić 6 dni przerwy( 22 tab miałam luzny stolec). Jeśli nastpnie wezme normalnie 21 tab zrobie przerwe 7 lub 6 dni (6 dni bardziej mi odp) to bede zabezpieczona? wydłużałam cykl o 1 czy 2 tab i skracałam przerwy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak, będzie Pani zabezpieczona. Nie polecam jednak dalszej ingerencji w metodę i czas stosowania konkretnych tabletek. Tabletki są tak dopasowane by naśladować fizjologiczny cykl kobiety.