Ryzyko ciąży a stosunek w 11 dniu cyklu

Witam. Uprawiałam seks w 11 dniu cyklu, nie doszło do wytrysku. Sam stosunek trwał niedługo, około 2 minut. Ostatnio mój cykl trwał 33 dni, jednak wcześniej trwał około 30,nawet do 38 dni. Martwię się, że mogę być w ciąży dlatego chciałabym się dowiedzieć czy istnieje duże prawdopodobieństwo i jak najskuteczniej i najszybciej się upewnić?
KOBIETA ponad rok temu

Czy objawy wypadowe menopauzy przeszkadzają w życiu zawodowym?

Szanowna Pani,
po każdym stosunku seksulanym niezależnie od fazy cyklu / bez zabezpieczenia z wytrysiem / może dojść do zapłodnienia oczywiście % zależny jest od fazy cyklu w której miał miejsce stosunek. Postępowanie: jeśli nie była Pani u ginekologa i nie zastosowała tabletki antykoncepcyjnej po stosunku aby stwierdzić czy jest Pani w ciąży należy wykonać test oznaczajęcy poziom HCG we krwi-wynik odpowie czy jest Pani w ciąży.
Pozdrawiam
Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, o ile nie zostało u Pani zdiagnozowane zaburzenie miesiączkowania i nie została ustalona przyczyna wahania długości cykli, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że znajdowała się Pani w dniu płodnym.
Ryzyko zapłodnienia w tzw. "stosunku przerywanym" jest niewielkie, ale istnieje.
Dla pewności powinna Pani wykonać test ciążowy z moczu, ale wynik będzie wiarygodny dopiero w okresie spodziewanej miesiączki, czyli najwcześniej test powinna Pani wykonać po 30 dniu cyklu.
Bardziej wiarygodne będzie badanie krwi (ocena stężenia beta-hCG), ale test z krwi również wiarygodny będzie minimum 3 tyg. od daty początku ostatniej miesiączki

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy