Ryzyko ciąży bez penetracji po kilku godzinach po stosunku

Cześć ! Boje się , ze jestem w ciąży . Uprawiałam seks z moim chłopakiem , był on pierwszy zabezpieczaliśmy się ale miała wtedy dni płodne , poza tym nie odczułam podniecenia , nie doprowadził mnie do orgazmu . Kilka godzin po ostatnim stosunku , zabawialiśmy się bez zabezpieczenia , czy jego plemniki były jeszcze "aktywne" czy jest prawdopodobieństwo ze mogłam zajść wtedy w ciąze bez penetracji ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Seks w dni płodne niesie ze sobą mozliwośc zajścia w ciążę. Każde zabezpieczenie zmniejsza jedynie prawdopodobieństwo ale nie eliminuje takiej możliwości.
Np. u około 7 na 100 par na rok pojawi się ciąża mimo poprawnego stosowania prezerwatyw.
Druga część nie jest dla mnie do końca jasna. Jeśli zabawianie się polegało na wkładaniu penisa do pochwy to to zachowanie też mogło doprowadzić do zapłodnienia.
Proponuję wykonac test ciążowy jeśli nie dostanie Pani miesiączki i ewentualnie udać się do ginekologa.