Ryzyko ciąży i prawdopodobieństwo ciąży mnogiej

witam bralam tab anty przez 10 miesiecy w pazdz je odstawilam na drugi dzien bylo krawienie i potem norlalnie miesiaczke ost okres byl 20.11 i od 27 do 2.12 byl seks14.12 mialam dostal okres ale nie pojawil sie wiec na drugi dzien zrobilam test niby sa dwie kreski ale slabowidoczne 27.12 pojechalam do gin zbadal mnie i dal mi luteine 10x3 kilka dni pozniej zrobilam znow test okolo 14;00 i wyszly dwie kreski mam nudnosci bol piersi temp37+ czy moge byc w ciazy i jakie mam szanse na ciaze mnoga?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę w tej sytuacji jest dość duża. Warto pamiętać iż wynik pierwszego testy potwierdził test drugi. Szansa na ciążę mnogą także istnieje ale myślę iż nie jest ona większa niż normalnie, gdyż największa byłaby bezpośrednio po odstawieniu tabletek.