Ryzyko ciąży po dotknięciu wkładką higieniczną deski klozetowej

Byłam dzisiaj w toalcie w szkole. Przede mną była dziewczyna, która wcześniej była ze swoim chłopakiem. Sikajac z lotu ptaka, dotknęłam władką deski klozetowej oraz niżej deski(tam gdzie jest porcelanowe) było to ok godziny 9.00. Wszystko z siebie zdjęłam, wladkę majtki, sponie, ok godziny 23. Byl to 14 dc. Jeslita dziewczyna zostawiła tam np.nasienie ze swojej pochwy, jeśli dotykała tej deski i zostawila tam nasienie to jak duże ryzyko ciąży? Proszę o odpowiedź, denerwuje sie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji szansa na ciążę jest znikoma.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie ma ryzyka ciąży. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.