Ryzyko ciąży po jednorazowym wytrysku w pochwie

Mam pytanie, czy po jednorazowym wytrysku w pochwie mogłam zajść w ciążę? Miałam orgazm i nie czułam jak partner trysną we mnie. Czy w takiej sytuacji mogłam zajść w ciążę? Proszę o odpowiedź. Ania

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Wytrysk w czasie penetracji może doprowadzić do zajścia w ciążę, nie zależy to od tego czy partnerka to odczuwała. Oczywiście do zajścia w ciążę musi być spełniony inny warunek - musi to się stać podczas dni płodnych.
Dlatego w razie wątpliwości, proponuję wykonanie testu ciążowego najlepiej 10-14 dni od daty możliwej koncepcji.

Polecam również artykuł o testach ciążowych.

Serdecznie pozdrawiam!