Ryzyko ciąży po konizacji szyjki macicy

Witam. 8 tyg. temu mialam zabieg konizacji byl on przeprowadzony tydzien przed moim okresem podczas gojenia sie rany dostalam okres ostatecznie plamilam przez 3 tyg. kolejny okres mial byc 8 sierpnia mialam bole brzucha i piersi . dolegliwosci ustaly test ciazowy 4 dni po terminie negatywny. Czy moze to byc ciaza mimo negatywnego wyniku czy moze cos mi sie poprzestawiało? prosze o odpowiedz
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę powtórzyć test ciążowy. Jeśli okaże się negatywny to należy rozpocząć diagnostykę przyczyny braku krwawienia. Może być to powikłanie po zabiegu. Inną przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Test ciążowy może być fałszywie ujemny więc najlepiej podejść się zbadać , tym bardziej że po konizacji też potrzebuje Pani kontroli
Pozdrawiam DK