Ryzyko ciąży po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i stosunku z prezerwatywą

Witam, okres z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych miałam 16.11. Nie rozpoczynałam kolejnego opakowania. 23.11 czyli wczoraj uprawiałam seks. Było to z globulką, oraz z prezerwatywą. Niestety prezerwatywa się zsunęła. Aby zapobiec ciąży wzięłam 4 tabletki sylvie 20. Po 12 godzinach wzięłam kolejne 4. Czy te tabletki coś dały? Czy jest ryzyko ciąży? Kiedy można zrobić test beta hcg?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to tzw metoda Yupzego. Nie jest ona polecana gdy powoduje często wahania hormonalne. Szansa na ciążę jest jednak mniejsza niż w sytuacji gdyby nie podjęto żadnych dodatkowych kroków.