Ryzyko ciąży po pęknięciu prezerwatywy i zastosowaniu Escapelle

Witam, dwa dni temu w niedziele o godzinie ok 12 podczas stosunku doszlo do pęknięcia prezerway na pół, jedna część została i wszystko się po prostu "rozlało". Mam dni płodne,moje cykle sa regularne to 28 dni,ostatnia miesiaczka zczela sie 25 pazdziernika, przyjęłam po 11 godzinach tabletkę escapelle. Czy jest możliwość ciąży oraz czy bardzo duza?

Milena Lubowicz

Możliwość ciąży nie jest duża, ale oczywiście nie można jej wykluczyć. Zażyła Pani tabletkę dosyć szybko, więc powinna być skuteczna. Radzę 10 dni po stosunku wykonać poziom BhCG z krwi lub około 14 dni po test ciążowy z moczu.
Pozdrawiam