Ryzyko ciąży po pettingu a nieprawidłowe przyjęcie tabletek antykoncepcyjnych

Witam! W środku cyklu uprawiałam ze swoim chłopakiem petting. Wszedł we mnie na kilka sekund. Nie miał wytrysku. Około 6 godzin po stosunku zażyłam 4 pigułki Stediril 30, a po 6 godzinach kolejne 4. 7 dni po stosunku miałam krwawienie (dość skąpe). Czy to krwawienie może być krwawieniem implantacyjnym? Jak duże jest ryzyko ciąży? Pozdrawiam, Maja

Lek. Marta Hat

Witam! Zażyła Pani tabletki Stediril całkowicie niezgodnie z instrukcją. Należy je stosować codziennie przez 21 dni, a następnie rozpocząć kolejne opakowanie po 7-dniowej przerwie. Podany sposób przyjęcia tabletek nie wpływa na zahamowanie owulacji, a może wywołać efekty uboczne. Należy uznać, że stosunek odbył się bez zabezpieczenia i ryzyko ciąży istnieje. Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu. Sugeruję wykonanie testu ciążowego z moczu. Wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%. Pozdrawiam serdecznie!