Ryzyko ciąży po pettingu w odzieży

Mój partner ocierał się o mnie, w wyniku czego doszło do wytrysku z jego strony. Obydwoje byliśmy w bieliźnie (dodam także, że jestem dziewicą), jednak trochę spermy z jego majtek przedostało się na moje. Moje pytanie brzmi, czy jego sperma może się przedostać przez jego majtki na moje majtki lub na moją pochwę i czy w wyniku tego mogę zajść w ciążę? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Witam! Może Pani być spokojna. Raczej nie jest możliwe żeby w takim przypadku zaszła Pani w ciąże. Do zapłodnienia dochodzi gdy plemnik przedostanie się z pochwy, przez macicę do bańki jajowodu. Dodatkowo kobieta musi być akurat w dniach płodnych, czyli około czternastego dnia cyklu, kiedy występuje owulacja. Dni płodne zazwyczaj trwają od sześć do dziewięciu dni. Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo zajść w ciążę. Nie zwalnia to jednak z rozsądnego myślenia. Jeśli zdecyduje się Pani z partnerem na rozpoczęcie współżycia polecam przedyskutować kwestię antykoncepcji. Skuteczność antykoncepcji mierzy się indeksem Paerla. Im wyższy, tym metoda jest bardziej zawodna. Przykładowo dla prezerwatyw indeks Paerla wynosi 15. Oznacza, to że na sto kobiet korzystających z tej metody przez rok, 15 zajdzie w ciążę. Najskuteczniejszą metodą jest przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Ich wskaźnik wynosi 0,1-0,2. Dla porównania dodam, że dla kobiet niestosujących żadnej metody antykoncepcji indeks Paerla wynosi 85. Pozdrawiam