Ryzyko ciąży po przerywanym stosunku

Jeśli miałam miesiączkę 5. 02. 2010, a kochałam się 15. 02. 2010 i był to stosunek przerywany, czy jest możliwe, że zaszłam w ciążę? Miesiączki mam co 28 dni.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Szansa na zajście w ciążę w takiej sytuacji jest bardzo niewielka. Owulację miała Pani najprawdopodobniej ok. 19 lutego (14 dnia cyklu). Plemniki są w stanie przetrwać i zachować zdolność do zapłodnienia maksymalnie przez 7 dni- istnieje więc teoretycznie możliwość ciąży, ale ponieważ doszło jedynie do stosunku przerywanego, to jest ona zaniedbywalna W razie pojawienia opóźniania się miesiączki, może Pani wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam serdecznie!