Ryzyko ciąży po seksie 2 dni przed miesiączką

Podczas okresu czyli 10.07 i 2 dni przed owulacją kochaliśmy się z mężem.Teraz jeszcze mam owulację i mdłości.Zrobiłam test ale był negatywny.Czy kogę być w ciąży? Proszę o szybką odpowiedz.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Podczas okresu z pewnością nie zaszłą Pani w ciążę. Natomiast jeśli potrafi Pani rozpoznać moment owulacji i współżyli Państwo 2 dni przed tym dniem, to mogło dojść do zapłodnienia (plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych nawet do 7 dni). Owulacja trwa tylko kilka godzin. Test ciążowy może dać wynik zgodny z prawdą już po 6 dniach od stosunku, ale najbezpieczniej wykonać go dopiero kiedy spóźnia się miesiączka. Nudności natomiast pojawiają się zwykle dopiero po 4-6 tygodniach trwania ciąży, najwcześniej (rzadko) już od 2 tygodnia.