Ryzyko ciąży po spermie na palcu i dotykaniu okolic intymnych

Witam, mam 20 lat i obawiam sie ,że moge być w ciązy Z chłopakiem zbliżylismy sie od siebie ale nie uprawialiśmy sexu jednak doszedł on i trochę nasienia poleciało na moja ręke. Ja wytarłam to zaraz(papierowym recznikiem ) ale poźniej kompletnie zapominając o sytuacji włośyłam palec do pochwy... :/ I boje sie ,ze czesc nasienia mogla zostac np. pod paznokciem i mogłam ja przeniesć dośrodka. Dodam ,że byłam przy końcu okresu ,a czas od wytarcia do umieszczenia palca to ok. 3-5 min

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji szansa na ciążę jest znikoma. Nie można jednak wykluczyć, że mogło dojść do przeniesienia plemników do pochwy. Warto jednak podkreślić, że koniec okresu to dni prawdopodobnie niepłodne.