Ryzyko ciąży po stosunku 4 dni od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pytanie.
7 grudnia wzięłam ostatnią tabletkę z blistra. Okres powinnam dostać w czwartek, jak zawsze przez ostatnie 9 miesięcy, jednak po raz pierwszy dostałam w sobotę. Myślę, że to przez tabletki przeciwgrzybicze, które ginekolog mi przepisał. Prócz tego kazał odstawić na jakiś czas tabelki antykoncepcyjne (****- dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna).
4 dni po zakończeniu okresu uprawiałam seks ze swoim chłopakiem (bez prezerwatywy). Teraz 7 stycznia powinnam dostać okres jednakże go nie mam.
Czy możliwe jest to, że zaszłam w ciążę? Czy to efekt odstawienia tabletek? Po odstawieniu nie popsuła mi się cera jak u większości dziewczyn, ale szybko przetłuszczają się włosy.
Wspomnę jeszcze, że mam bóle podbrzusza, jak również bóli mnie lewy jajnik.
Będę wdzięczna za odpowiedz.
Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Leki przeciwgrzybicze nie powinny wypłynąć na przesunięcie miesiączki. Po odstawieniu tabletek dość często występują zaburzenia cyklu, które wyregulowują się zwykle w ciągu 6 miesięcy. Może Pani więc nie mieć miesiączki z tego powodu. Owulacja pojawia się jednak w różnym okresie po odstawieniu tabletek, czasem bardzo szybko. Nie jest więc wykluczone, że zaszła Pani jednak w ciążę. Radzę wykonać test ciążowy- jego wynik powinien być już wiarygodny.

Pozdrawiam serdecznie!