Ryzyko ciąży po stosunku bez zabezpieczena

Witam! Ostatnią miesiączkę miałam od 26-30 października, a poprzednią 28.9-2.10. 18 i 24 października kochałam się bez zabezpieczenia i do końca z moim narzeczonym. Tak od 10-11 listopada do dziś mam bóle brzucha jak przed okresem lub jak przy okresie i kłucie lewego jajnika. Nigdy do tej pory tak nie miałam, bo bolał mnie brzuch tak 2-3 dni przed okresem, a nie 2 tyg. Od ok. tygodnia jestem bardziej senna i mam podwyższoną temperaturę ciała. Tydzień temu zrobiłam test i wyszedł negatywny. Spodziewam się miesiączki 23.11.2012. Dziwią mnie te objawy, ponieważ trwa to już dłuższy czas. Wiem, że wcześniej nie mogłam zajść w ciążę, bo uważałam, ale też miała TSH 5,94. A odkąd biorę leki moje TSH wynosi ok. 0,6, więc to nie wina kłopotów z tarczycą. Czy możliwe, że zaszłam w ciąże te 2 dni przed poprzednim okresem? Odczuwam też troszkę pieczenie przy wizycie w toalecie, ale i w ciągu dnia właśnie od momentu, gdy zaczął boleć mnie brzuch. Dodatkowo mam zawroty głowy i dziś w pracy, gdy poczułam zapach sushi jak mnie zemdliło czego nigdy dotąd nie miałam. Dodam, że we wrześniu i na początku października robiłam USG transwaginalne oraz cytologię i wyniki są super. Kiedy mogę ewentualnie powtórzyć test? Czy gdybym dostała w piątek plamienia, to i tak mogę być w ciąży? Bo naprawdę bardzo dziwią mnie te objawy... Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Lek. Marta Hat

Witam! Jeżeli stosunek odbył się bez zabezpieczenia to pewne ryzyko ciąży istnieje. Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu - jednak na ich podstawie nie da się potwierdzić ani wykluczyć ciąży. Sugeruję powtórzenie testu ciążowego z moczu - wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki), więc może go Pani wykonać w ciągu najbliższych dni. Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%. 100% metodą wykluczającą ciążę jest test beta HCG z krwi, który jest wiarygodny od około 10 dnia po potencjalnym zapłodnieniu. Pozdrawiam serdecznie!