Ryzyko ciąży po stosunku bez zabezpieczenia 2 dni przed okresem

Mam 23 lata.
Uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia z moim chłopakiem na dwa dni przed okresem. Okres mi się zaczął regularnie tak jak zawsze lecz trwał 5 dni, a nie tak jak zwykle 7dni.
Czy mogło zajść do zapłodnienia?

23 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Przy regularnych cyklach, 2 dni przed okresem jest to zazwyczaj czas dni niepłodnych. Oczywiście zawsze istnieje minimalne ryzyko zajścia w ciążę, ale w tym czasie jest minimalne. Skrócenie krwawienia o 2 dni, nie jest stanem który nasuwa jakiekolwiek podejrzenia - może być spowodowane przez wiele fizjologicznych przyczyn.
Jeżeli w dalszym ciągu będzie miała Pani wątpliwości - najlepszym rozwiązaniem jest test ciążowy.

Tutaj znajdzie pani informacje