Ryzyko ciąży po stosunku dzień przed okresem

Witam, mam pytanie. Dzień przed miesiączką kochałam się z chłopakiem i był wytrysk w środku. Następnego dnia dostałam miesiączkę, ale słabszą i następnego dnia powinnam mieć obfitą a co się okazało wygląda na to, że mi się już kończy. Dzisiaj jadłam wszystko co mi wpadło, np. słodkie z kwaśnym i mnie nie mdli. Czy to oznacza, że jestem w ciąży?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Nie można wykluczyć ciąży, jeśli wcześniej w trakcie cyklu współżyła Pani. Ostatni stosunek nie doprowadziłby do żadnych objawów w ciągu kilku dni. Zawsze kiedy ma Pani wątpliwości co do możliwej ciąży, należy wykonać test ciążowy. Proszę też pamiętać, że najwcześniej da on wiarygodny wynik po co najmniej dwóch tygodniach od stosunku, w trakcie którego mogłoby dojść do zapłodnienia. Nieraz miesiączki mają nietypowy przebieg. Jeśli sytuacja wydarzy się incydentalnie, to nie ma powodów do niepokoju. Powtarzanie się takich skąpych miesiączek, do tego w nieregularnych odstępach czasu, może świadczyć o zaburzeniach hormonalnych i powinno być skonsultowane z lekarzem ginekologiem. Pozdrawiam serdecznie!