Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko ciąży po stosunku przerywanym bez zabezpieczenia w dni płodne

Witam! Mam pewien problem, Ja i Moja Partnerka robiliśmy to bez gumki chwilowo w czasie jej dni płodnych, zaznaczam, że nie doszło do wytrysku a trwało to może 1 min, jestem palaczem oraz pije dużo kawy co negatywnie wpływa na plemniki.. i moje pytanie, jest duża szansa, że mogła zajść w ciąże?
ponad rok temu

Aborcja

Aborcja to kontrowersyjne zagadnienie. Wiele osób chciałoby ją zalegalizować, jednak polskie prawo tego nie dopuszcza. O aborcji wypowiada się prof. Krzysztof Czajkowski.

Witam serdecznie. Szansa na zapłodnienie w opisanej sytuacji jest duża. Brak wytrysku nie oznacza iż plemniki obecne w preejakulacie nie mogły przedostać się do dróg rodnych. Warto wykonać test ciążowy.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Trudno jest mówić o procentowej szansie zajścia w ciążę po stosunku bez zabezpieczenia ponieważ nikt nie zagwarantuje w jakiej grupie kobiet w ciąży czy tych które w ciążę nie zaszły znajdzie się Pana partnerka. W raziw atpliwości test ciążowy w wypadku wątpliwości potwierdzenie test poziomu HCG w surowicy krwi.
Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy