Ryzyko ciąży po stosunku przerywanym po miesiączce

Dzień dobry, mam problem. Moja partnerka okres ma co 26 dni, rzadko co 27, teraz miała 14 listopada do 18 listopada. 19 listopada doszło do zbliżenia najpierw pieściła penisa ustami, a następnie się kochaliśmy wiemy, że nie doszło do wytrysku. Czy jest możliwe, żeby zaszła w ciążę dzień po miesiące?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ryzyko jest znikome, ponieważ najprawdopodobniej był to okres niepłodny. Rzadko zdarza się, że plemniki (których niewielka liczba mogła teoretycznie zostać zdeponowana w pochwie podczas stosunku przerywanego) w drogach rodnych są w stanie przeżyć nawet 7 dni, ale standardowo ich okres przeżycia nie przekracza 72 godzin. Jest to zbyt krótko, by mogła wystąpić owulacja i zapłodnienie przy 26-dniowych cyklach.

Pozdrawiam serdecznie!