Ryzyko ciąży po stosunku z pękniętą prezerwatywą bez wytrysku

Witam.
Kochałam się z chłopakiem 18 lutego. Podczas stosunku prezerwatywa nam pękła, podkreślam, że we mnie, w pochwie. Chłopak nie doszedł do orgazmu, więc nie było wytrysku. Rzecz w tym, ze ostatni okres miałam w styczniu, nie mam żadnych wymiotów ani omdleń, jem to, na co mam ochotę. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie można wykluczyć ani potwierdzić ciąży na podstawie tego co Pani mówi. Proponuję przeprowadzić test ciążowy, który rozwieje wątpliwości. Możliwe, że doszło do zaburzenia hormonalnego, które opóźnia miesiączkę. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać proszę się udać do lekarza ginekologa, który zleci przeprowadzenie badania poziomu hormonów we krwi, tak by zdiagnozować przyczynę i rozpocząć ewentualne leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!