Ryzyko ciąży po stosunku zabezpieczonym prezerwatywą

Mam regularne cykle co 28 dni. 04.11 uprawiałam seks ze swoim chłopakiem, natomiast 06.11 powinnam mieć owulację, zabezpieczaliśmy się prezerwatywą, do wytrysku doszło we mnie. Prezerwatywa nie pękła ani nie zsunęła się, chłopak też mnie zapewnia, że wszystko było ok, jednak ja przez ten stres, że były to moje dni płodne, obawiam się ciąży. Jakie jest prawdopodobieństwo, że w niej jestem? Czy test ciążowy 12 dni po stosunku będzie już wiarygodny?

Lek. Marta Hat

Witam! Jeżeli prezerwatywa została użyta zgodnie ze wskazaniami, nie doszło do przerwania jej ciągłości, ani do zsunięcia się nie ma większych powodów do obaw, nie powinna być Pani w ciąży. Współczynnik Pearla (czyli ilość ciąż na 100 kobiet, stosujących wyłącznie tę metodę antykoncepcyjną przez 12 miesięcy) dla prezerwatywy męskiej waha się od 2 -15 (czyli 2-15 na 100 kobiet zajdzie w ciążę, stosując prezerwatywy jako metodę antykoncepcji w ciągu 12 miesięcy). Współczynnik ten zależy od prawidłowości użycia i jest tym niższy im bardziej para ma doświadczenie w stosowaniu prezerwatyw. Wynik testu ciążowego powinien być wiarygodny po około 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia, czyli mniej więcej w terminie przewidywanej miesiączki. pozdrawiam