Ryzyko ciąży podczas seksu analnego

Dostałam okresu 24 lipca we wtorek. Kochałam się z moim chłopakiem 26, ale tylko analnie i do tego w wannie z tamponem w pochwie. Nie było wytrysku. A i mieliśmy zabezpieczenie poprzez prezerwatywę. Czy jest jakaś możliwość zajścia w taki sposób w ciążę? Wiem, że to jest głupie pytanie. Ale moje wewnętrzne sumienie mnie gryzie. A chłopak przekonuje, że na pewno nie, bo nie miał wytrysku, miał prezerwatywę i nie kochaliśmy się w pochwie, a w dodatku miałam tampon. Proszę o szybką odpowiedź, bo cały czas sie zamartwiam... Pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Nie ma technicznej możliwości zajścia w ciążę w takiej sytuacji, jak ją Pani opisała. Aby zajść w ciążę plemniki muszą dostać się do dróg rodnych kobiety w czasie tzw. dni płodnych. U Pani najprawdopodobniej nie było dni płodnych, a już na pewno plemników w drogach rodnych. Proszę się więc nie przejmować, nie zaszkodzi też dowiedzieć się więcej o metodach zapobiegania ciąży przy rozpoczynaniu życia seksualnego. Pozdrawiam serdecznie!