Ryzyko ciąży podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej w postaci plastrów Evra

Witam, z moim problemem zwrocilam sie juz na forum dyskisyjnym, nawiazujac do tematu. Czy mozliwe jest zajscie w ciaze stosujac antykoncepcje hormonalna?? I czy mozliwe jest bym poronila takowa ciaze majac krwawinia w czasie siedmiodniowej przerwy?? Znam jedna osobe ktora stosujac antykoncepcje hormonalna zaszla w ciaze i urodzila to dziecko, dlatego pytam czy u mnie moglo zdarzyc sie podobnie, dodam iz stosuje plastry antykoncepcyjne Evra. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W trakcie stosowania antykoncepcji szansa na zajście w ciążę jest znikoma co jednak jej nie wyklucza. Oczywiście zdarzają się przypadki gdy pomimo stosowania środków antykoncepcyjnych dochodzi do zapłodnienia. Najczęściej wynika to jednak z jednorazowego błędu w trakcie stosowania konkretnej metody. Podobna sytuacja dotyczy poronienia. Ono także jest możliwe. Najczęściej jest to nie tyle poronienia a brak zagnieżdżenia się zarodka.