Ryzyko ciąży podczas stosunku w 3 dniu cyklu

Witam.
Mam 18 lat, moje cykle są raczej regularne, około 27, 28 dni, nigdy mniej nie zdarzyło się niż 24, natomiast ostatni (sądzę, że za sprawą choroby i antybiotyków) trwał aż 37dni. Miesiąc temu, podczas okresu, kochałam się, bez zabezpieczenia, był to 3dzień okresu. Według starych cykli (28dni) powinnam mieć okres wczoraj, nie mam go jednak. Widziałam na pewno już po fakcie, że przeszłam owulację, bo miałam specyficzny śluz. Teraz się jednak denerwuję, mam opuchnięte duże piersi (co wcześniej nie dawało o sobie znać przed okresami), wczoraj miałam też 37stopni temperatury, chociaż jak wiadomo, była Wigilia, i mogło być to podobno skutkiem przejedzenia. Byłam przez ten miesiąc bardzo rozregulowana emocjonalnie, martwię się, że jednak mogłam zajść w ciążę.
Czy mogłabym prosić o odpowiedź, jak duże jest prawdopodobieństwo, że jednak jestem w ciąży? Sądzę, że za parę dni i tak sięgnę po test, ale stres podobno jeszcze bardziej odsuwa ode mnie ew. okres, więc byłabym wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam :)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Być może stres powoduje u Pani ostatnio nieregularności w cyklach. Najprawdopodobniej nie zaszła Pani w ciążę podczas stosunku w trzecim dniu cyklu. Polecam jednak wykonać test już teraz - jego wynik będzie wiarygodny i zapewne pozwoli Pani całkiem się uspokoić.
Temperatura 37 stopni może oznaczać, że jest Pani po prostu w drugiej fazie cyklu (żeby to wiedzieć z pewnością, konieczne byłyby codzienne pomiary temperatury, rano mniej więcej o tej samej porze- wtedy wiedziałaby Pani, jakie są zazwyczaj temperatury przed i po owulacji). Nie sądzę natomiast, aby przejedzenie mogło wywołać podwyższenie temperatury ciała.
Pozdrawiam serdecznie!