Ryzyko ciąży pomimo zabezpieczenia

Miesiąc temu miałam miesiączkę i dostałam ją 5 dni wcześniej. Przed miesiączka zrobiłam test ciążowy, wyszedł negatywny, lecz nie dawało mi to spokoju więc po miesiączce zrobiłam drugi i też wyszedł negatywny. Jutro powinnam dostać okres, a w ogóle nie mam boleści brzucha, jak dotychczas.
Jakiś tydzień temu zrobiłam znów test, czyli już 3 i też wyszedł negatywny. Współżyłam z mężczyzną, ale z zabezpieczeniem, więc nie wiem czy mogę być w ciąży?
Proszę od odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wydaje mi się, że ma Pani lekko rozchwiany cykl płciowy, natomiast nie może być raczej mowy o ciąży. Jeżeli długość cyklu się nie ustabilizuje w kolejnych okresach - polecam się udać do lekarza ginekologa, który zleci badanie odpowiednich hormonów w celu zdiagnozowania przyczyny i podjęcia ewentualnego leczenia. Dla wykluczenia ciąży w tym cyklu można wykonać test ciążowy w dniach spodziewanej miesiączki, jeśli do niej nie dojdzie.

Pozdrawiam serdecznie!