Ryzyko ciąży przy 7-miesięcznej przerwie w miesiączkowaniu

Miesiączki nie miałam około 7 miesięcy, po czym 31.03.2010r w końcu ją dostałam. Dzień przed nią współżyłam z chłopakiem, dzień po niej i wczoraj także. Czy mogę być w ciąży? Jeżeli nie miałam miesiączki tak długi czas?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Istnieje bardzo niewielka szansa, że w wyniku współżycia w tym okresie zajdzie Pani w ciążę. Z Pani opisu wynika jednak, że cierpi Pani na poważne zaburzenia hormonalne. Radzę Pani udać się do ginekologa, który zbada Panią i zleci odpowiednie badania krwi. Przy tak rzadkich miesiączkach zajście w ciążę bywa możliwe, ale może Pani mieć problemy z płodnością, dopóki nie wdroży Pani leczenia.
Pozdrawiam serdecznie!