Ryzyko ciąży przy pominięciu 7 tabletki antykoncepcyjnej

Witam serdecznie, Proszę o radę. Przyjmuję trzecie opakowanie tabletek Qlaira. Pominęłam tabletkę z 7 dnia. Zazyłam ją dopiero razem z tą z 8go. 4go dnia przyjmowania tabletek odbyłam stosunek z wytryskiem w środku. (Nie pamietam czy we wczesniejsze dni również odbyły sie stosunki). Czy nasienie moze az tak dlugo przerwać (od poniedzialku - tabletke pominełam w czwartek), by stanowić zagrożenie? W ulotce jest napisane ze ryzyko niesie stosunek w ciagu 7 poprzedzajacych dni. Bardzo proszę o odp
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pominiecie tabletki w pierwszym tygodniu nowego opakowania może oznaczać zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej a przez to ryzyko ciąży.