Ryzyko ciąży przy stosowaniu tabletek hormonalnych

Witam, mam pytanie do ginekologa:w 17stym dniu zazywania tabl.anty. zapomnialam ja wzial, nie wzielam tez 18-go i 19-dnia i nie wiem czy mam dalej brac. W 17-stym dniu mialam stosunek, czyli ostatni dzien, kiedy wzielam tabletke byl 16-sty dzien. Czy jest ryzyko ciazy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ryzyko ciąży jest duże. Najlepszym rozwiązaniem było by przyjęcie tabletki postkoitalnej.