Ryzyko ciąży przy stosunku kilka dni po owulacji

Witam,
moja dziewczyna skarży się na twarde podbrzusze, mdłości w ciągu dnia. Dodam, że miała intensywny okres 30 grudnia, dostała o dwa dni wcześniej, czyli 26 dnia.
Współżyliśmy dwa dni temu bez zabezpieczenia, lecz nie doszło do wytrysku w środku. Wcześniej było z zabezpieczeniem, lecz wiadomo, mogło coś zostać na gumce.
Dodam, że ostatnio brała tabletki na uczulenie, były one silne, bo po nich wszystko ją bolało, mdłości miała, bolące ręce, nogi, brzuch, głowa, gorączka. Pr zestala brać dwa dni temu, wszystko ok, tylko, że ma twarde podbrzusze, mdłości.
Aha, ona się nie załatwia zbyt często, oczywiście mam na myśli to ważniejsze, siusiu raczej nie robi też często.
Ma dostać mniej więcej 26-27 stycznia okres. Piersi ją nie bolą, nie ma wrażliwych w ogóle. Porannych mdłości nie miała. Tylko za dnia. Je też nie za dużo. No i czy to może być spowodowane lekami? Czy może brakiem załatwiania się?
Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Według obliczeń, owulacja miała miejsce ok. 12-13 stycznia. Do zbliżenia bez antykoncepcji doszło dopiero kilka dni potem. Nudności i ewentualnie wymioty pojawiają się zazwyczaj po ok. 4 tygodniach od zapłodnienia. Tak więc prawdopodobieństwo, że dolegliwości te związane są u Pana dziewczyny z ciążą, jest właściwie zerowe.
Owulacja mogą jednak wystąpić później a stosunek przerywany nie jest jednak metodą antykoncepcyjną o bardzo wysokiej skuteczności, dlatego możliwości zapłodnienia nie można wykluczyć. W razie opóźniania się miesiączki, dziewczyna może wykonać test ciążowy.
Zaparcia mogą mieć różne przyczyny (np. nieprawidłowa dieta, wypijanie zbyt małej ilości płynów). Nie podał Pan nazwy leku przeciwalergicznego, dlatego trudno mi ocenić, jakie mógł on spowodować działania niepożądane.
Pozdrawiam serdecznie!