Ryzyko ciąży przy tabletkach dwuskładnikowych

Szanowni Państwo, proszę o odpowiedź. Jestem w trakcie piątego opakowania tabletek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych. Uprawiałam seks z partnerem po wzięciu drugiej tabletki z piątego opakowania. W związku z tym czy istnieje ryzyko ciąży? Partner nie doszedł we mnie i wytrysk odbył się z dala od moich narządów płciowych. Proszę o odpowiedź.

Witam. Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie nie ma obawy o zajście w ciążę. Tabletki hormonalne to najskuteczniejszy sposób zapobiegania ciąży.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli stosuje Pani antykoncepcję regularnie nie ma powodów do obaw.