Ryzyko ciąży przy wcześniejszym zażyciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej z blistra

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne od ponad półtora roku zawsze o godzinie 17 czasem 17:30. Właśnie wzięłam ostatnią tabletkę z blistra o 13 godzin za wcześnie. Jak duże ryzyko ciąży istnieje? Czy ta tabletka się liczy czy nie? Czy mam zacząć brać nowe opakowanie o jeden dzień wcześniej? Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście najlepszym wyjściem będzie skrócenie przerwy o jeden dzień.