Ryzyko ciąży w wyniku włożeniu penisa do pochwy w drugim dniu po okresie

Witam, dwa dni temu skonczyl mi sie okres. Dzis robilam to z chlopakiem z prezerwatywą ale po ok 20minutach lezenia razem chcielismy jeszcze, zaczelismy robic to bez gumki, nie doszedl bo przerwalsmy poniewaz przypomnielismy sobie ze po tamtym nie umyl swojego po sciagnieciu gumki. On uwaza ze przez te 20 minut lezenia pod kocem na pewno nie zostalo spermy na penisie, ale ja w to watpie. Jak myslicie czy plemniki mogly dalej byc "żywe" po tym czasie i jest mozliwosc ze zostaly we mnie?

Lek. Tomasz Budlewski

Myślę że ryzyko ciąży jest niewielkie, ale teoretycznie istnieje taka możliwość.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

W tej sytuacji ryzyko ciąży jest nieduże, lecz niewykluczone. Aby uzyskać pewność polecam wykonanie testu ciążowego lub oznaczenia poziomu beta-hCG w krwi w 14 dni po ww. stosunku..

z poważaniem
Michał Kurek

Milena Lubowicz

Prawdopodobieństwo jest bardzo małe, gdyż na powietrzu plemniki giną po kilku minutach.
Pozdrawiam