Ryzyko operacji wycięcia guza jelita

witam moj tata bedzie w srode przechodzil operacje wyciecia guza jelita guz jest niezlosliwy[ jest w ostatnim stadium z ktorego moze powstac nowotwor] czy ma sie czego obawiac?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Każda operacja niesie ze sobą ryzyko powikłań, co nie oznacza iż muszą one wystąpić. Choroba nowotworowa już sama w sobie jest groźna dla zdrowia i życia co tylko utwierdza w przekonaniu iż zabieg chirurgiczny, nawet obarczony ryzykiem jest dobrym rozwiązaniem. Nie mam danych na temat tego nowotworu przez co nie mogę nić konkretnego powiedzieć.