Ryzyko powtórzenia ataku padaczkowego

Witam, Mam 18 lat, pierwszy atak padaczkowy doznałem w kwietniu tego roku tak po prostu, na ulicy. Do tej pory atak nie powtórzył się, ale czasami mam wrażenie, że może zaraz nastąpić. Wtedy jest mi słabiej, kręci mi się w głowie. Ze szpitala zostałem wypisany po tygodniu, nie przyjmuje żadnych leków. Jaka jest szansa, że atak może się powtórzyć ? Proszę o poradę, bo boję się wsiadać na motocykl, chociaż lekarze dali mi pozwolenie.

Dopiero w łączności z jego obrazem można mówić o ewentualnym ryzyku.
Im dłuższy czas od wystąpienia pierwszego napadu tym mniejsze ryzyko jego nawrotu.
Oczywiście ,ze może to być taka sytuacja że napad wystąpił jedyny raz w życiu i nie powtórzy się nigdy.
Z zapisem eeg proszę się zgłosić ponownie do neurologa i on podejmie stosowne decyzje.( przede wszystkim zna całość sytuacji i morfologię napadu)

pozdrawiam ciepło