Ryzyko przebarwień na skórze a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Pod koniec maja jadę do Hiszpanii na dwa tygodnie. Z racji tego, że biorę tabletki antykoncepcyjne boję się, że nabawię się przebarwień od słońca. Jak wysoki filtr powinnam zakupić by się przed nimi uchronić? Dodam że przed rozpoczęciem terapii hormonalnej, gdy się opalałam, nie występowała u mnie żadna negatywna reakcja na słońce.

Filtr 30 na ciało, a na twarz nawet 50,twarz trzeba chronić szczególnie,najlepiej posiadać kapelusz z szerokim rondem.