Ryzyko przemieszczenia zębów po ekstrakcji?

Proszę o informacje w jakim czasie od usunięcia zęba( zębów) dochodzi do przemieszczania się zębów, wysuwania się zębów, zaniku kości w szczęce oraz do zaburzenia proporcji twarzy. Rok temu miałam usuwaną dolną szóstkę teraz muszę usunąć po drugiej stronie dolna szóstkę i siódemkę. Implanty mam zamiar zrobić pod koniec przyszłego roku. Czy nie będzie to zbyt długi czas, bardzo proszę o informacje strasznie mnie to martwi

Witam. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę dwa aspekty. Po pierwsze przemieszczenie zębów przeciwstawnych i sąsiadujących, które zwykle nie następuje zbyt szybko, choć bywa z tym różnie. Po drugie, może nawet ważniejsze, zanik kości wyrostka zębodołowego, który następuje bardzo szybko w pierwszych tygodniach po ekstrakcji zęba. Ten proces może bardzo utrudnić późniejszą implantację. Z tego powodu optymalne, choć nie zawsze wykonalne jest usunięcie zęba z jednoczasową implantacją. Jeśli jest to niemożliwe należy przy usunięciu zęba wykonać argumentację wyrostka zębodołowego, aby zapobiec zanikowi kości. Pozdrawiam.