Ryzyko przeniesienia plemników po seksie oralnym

Witam!

Najpierw opiszę sytuację: odbywa się seks oralny, facet kończy w ustach kobiety, następnie przez godzinę nic szczególnego nie robią: rozmawiają, całują się, piją sok z pomarańczy, oglądają film, później facet robi minetkę kobiecie. Czy jest ryzyko zapłodnienia (plemniki mogły przejść z ust do ust podczas pocałunku, ale wydaję mi się, że zostały one zabite, kiedy piliśmy sok z pomarańczy)? Czy to prawda, że ślina zabija plemniki?

Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W opisanej sytuacji nie ma szans na zapłodnienie. Przy okazji mogę potwierdzić, że enzymy zawarte w ślinie rzeczywiście "unieszkodliwiają" nasienie, jednak nie ma to istotnego znaczenia w takim przypadku.

Pozdrawiam serdecznie!