Ryzyko przeniknięcia spermy do dróg rodnych podczas pettingu

Witam, mam 20 lat, jestem dziewicą. Podczas ostatnich pieszczot z chłopakiem on miał wytrysk i sperma, która się wydobyła, poleciała na moje ciało (w okolicach biustu). Za chwilę po tym zdarzeniu wytarł wszystko papierem toaletowym. Sytuacja powtórzyła się dwa razy. Wykluczam fakt, że coś spłynęło do mnie, bo miałam majtki i spodnie. Boimy się jednak, że on przypadkiem dotknął spermy palcem podczas wytrysku albo w takcie, kiedy dochodził, coś wyciekło na jego rękę, która potem powędrowała do mojej pochwy. Byliśmy pijani i nie pamiętamy dokładnie, czy zaraz po tym on mnie pieścił, ale nie wykluczamy takiej możliwości. W każdym razie chłopak nie umył rąk. Ostatnią miesiączkę miałam ok.3 lipca, wcześniej 2 czerwca, 2 maja, 30 marca (dość regularnie). Sytuacja miała miejsce w czwartek - jestem przed okresem. Dzień po zdarzeniu udaliśmy się do ginekologa na prywatną wizytę. On wykluczył ciążę, ale dla upewnienia zrobił mi USG, które też nic nie wykazało, nic tam nie zobaczył. Powiedział, że tabletki 72h po są zbędne, my jednak poprosiliśmy o receptę, wzięłam ten lek. Teoretycznie wszystko tę ciążę wyklucza, a ja nadal bardzo się denerwuję, że np. lekarz się pomylił. Proszę o opinię.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! W takich sytuacjach ryzyko, że ilość spermy wystarczająca do zapłodnienia przeniknie do dróg rodnych kobiety jest minimalne. Jednocześnie, biorąc pod uwagę Pani regularne cykle płciowe, była Pani już w fazie lutealnej cyklu, czyli w okresie niepłodnym. Biorąc to wszystko pod uwagę muszę stwierdzić, że nie ma istotnej szansy na zapłodnienie. Lekarz słusznie ocenił, że nie ma podstaw, by przyjmować tabletkę "po". Pani obawy są typowe dla młodych kobiet rozpoczynających życie seksualne, a nieposiadających do tego odpowiedniego przygotowania teoretycznego. Pozdrawiam serdecznie!