Ryzyko skutków ubocznych przy stosowaniu Artilli

witam, jeżeli zaczęłabym brać teraz tabletki antykoncepcyjne ( Artilla ) do końca października a później po kilku miesiącach zaczęłabym brać je ponowie, czy jest jakieś zagrożenie? ( brałam 4 lata temu dziana 35 na trądzik przez 3 miesiace, czy ma jakies to znaczenie dziś przy Artilli ? ) rówież lekarzowi nie wspomniałam, że w mojej rodzinie babcia zmarła na raka piersi a druga ma podwyższony cholesterol.. czy ma to jakiś wpływ? mam 19 lat i boje się skutków ubocznych.. co robić?

Można robić przerwy kilkumiesięczne przy braniu tabletek,nie ma znaczenia stoswanie Diane.Rak piersi w najbliższej rodzinie ma znaczenie,lekarz zlecający antykoncepcję musi o tym wiedzieć.