Ryzyko uszkodzenia mózgu przez migrenę z aurą

Witam, czy to prawda, że migrena z aurą może uszkodzić mózg czy też doprowadzić do udaru lub innych nieodwracalnych zmian? Od 15 lat cierpię na migrenę podczas menstruacji, sporadycznie 1-3 razy w roku zdarza się również aura. TK mózgowia z kontrastem absolutnie prawidłowe. Mimo, że wiem, iż aura mija po 30 minutach, a później przychodzi ból- to jednak za każdym razem czuję lęk, że tym razem dojdzie do powikłań-o których niestety naczytałam się w Internecie. Czy jest takie ryzyko?

Rzeczywiście obecność migreny stanowi niezależny czynnik ryzyka wystąpienia udaru niedokrwiennego mózgu.Ale dzieje się tak niezmiernie rzadko.
Proszę unikać środków antykoncepcyjnych hormonalnych,aby nie zwiększać ryzyka UN

Pozdrawiam ciepło