Ryzyko zachorowania na uremię

Witam, czy jest ryzyko w moim przypadku zachorowania na uremię? Moja babcia ze strony mamy zmarła w wieku 39 l. - uremia. Mam 38 lat, 3 l. temu miałam usunięte nadnercze - zespół Conna. Miesiąc temu stwierdzono u mnie owrzodzenie dwunastnicy i zapalenie żołądka. Po leczeniu jest lepiej, choć mam jeszcze hemoroidy (zaburzenia wypróżniania) i anemię ( hem. 8,8 g/dl). Czasem sztywnieje mi kark, mam dziwne prądy z głowy, arytmię, zmianę skórną na piszczeli 10/5 cm od 1,5 roku. Dziękuję za opinię :)

Wiesław Mahaczek Urologia

Witam
z uwagi na obciążenia rodzinne powinna pani byc pod kontrola nefrologa
pozdrawiam

Witam, mimo kilku chorób, na które Pani cierpi, nie widzę powodu specjalnej obawy zachorowania na mocznicę. Warto mieć świadomość chorob/stanów, które mogą doprowadzić do niewydolności nerek i ew. mocznicy i to wystarczy. Uremia jest powodowana przez rozmaite patologie i nie jest to osobna choroba a skutek wielu schorzeń. Pozdrawiam RH