Ryzyko zajścia w ciążę po pominięciu 19 tabletki antykoncepcyjnej

Witam Zapomniałam wziąć 19 tabletkę z opakowania Marvelonu. Zaczęłam kolejne opakowanie bez 7 dniowej przerwy.Uprawiałam seks bez dodatkowego zabezpieczenia jak byłam na 12 tabletce z tego nowego opakowania.(było to 28.10) Poszłam do lekarza, dostałam receptę na tabletkę PO, którą połknęłam w 23 godzinie. Przez niezrobienie przerwy nie miałam okresu od 21.09. (wg obliczeń i standardowego zachowania okres powinien wypaść 20.10, czyli to mogły być dni płodne). Teraz czekam i wariuję. Duże ryzyko?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma obawy o wystąpienie dni płodnych gdyż przy drugim opakowaniu i braku przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami ochrona antykoncepcyjna z pewnością była zachowana.