Ryzyko zajścia w ciążę po stosunku z pękniętą prezerwatywą

Witam serdecznie.

Ostatni okres miałam 4 grudnia. Przypuszczam, że jeśli jestem w ciąży to zaszłam 2 stycznia (pęknięta prezerwatywa). Mam temperaturę 37.1 boli mnie w krzyżu i cały czas mam wzdęty brzuch, który nie jest wynikiem przejedzenia. Piłam herbaty na wzdęcia ale to nic nie daje.
Dodam, że wcześniej dokładnie od ośmiu miesięcy miałam okres dokładnie co 31 dni. Czy mogę być w ciąży?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Dzień dobry,

Okres płodny, czyli kilka dni poprzedzające owulację, przypadać powinien w Pani przypadku na pierwszą połowę cyklu miesiączkowego. Jeśli do kontaktu płciowego doszło w 29 dniu cyklu, to raczej nie było już ryzyka zajścia w ciążę. Pojedyncze odchylenia w cyklu miesiączkowym mogą występować u każdej zdrowej kobiety i nie powinny być powodem do niepokoju. Objawy, o których Pani pisze, wskazują raczej na nadchodzącą miesiączkę, a nie wczesną ciąże. Dla pewności proszę wykonać test ciążowy.
Polecam również artykuł na naszym portalu o wczesnych objawach ciąży: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Pozdrawiam serdecznie!