Ryzyko zajścia w ciążę po wymiotach po ostatniej tabletce z opakowania

Witam ok 22 wzielam tabletke antykoncepcyjna(Vibin mini) o ok 23;30-24;00 wymiotowałam byla to ostatnia tabletka z pierwszego tygodnia. Nie bede wspolzyla z chlopakiem w najblizszym czasie. Ale współzylam 5 dni temu, czy jest ryzyko zajscia w ciaze? moze musze wziąć druga tabletke? prosze o szybka odpowiedz.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto przyjąć kolejną tabletkę ( oczywiście tą o 22 tego samego dnia także należy przyjąć) by mieć pewności ochrony antykoncepcyjnej. Zwykle tabletka wchłania się do 3-4 h po przyjęciu więc w tym przypadku mogło to zostać zaburzone. Proszę nie obawiać się o skrócenie w tym przypadku cyklu o jedną tabletkę. Nie ma to wpływu na ochronę.