Ryzyko zajścia w ciążę przy stosunku bez wytrysku

Witam, mam problem. Mam 18 lat, ostatni okres miałam 3 grudnia, od tamtego czasu minęło 31 dni. Okresy mam w regularne od kiedy zaczęłam miesiączkować, czyli od piątej klasy podstawówki. Od marca tego roku moje cykle wyglądały tak: 21, 30, 25, 28, 31, 20, 25, 28, 29. Zwykle tydzień przed okresem mam obrzmiałe piersi, jednak teraz są bardzo obrzmiałe, pełne jak nigdy, już od 3 tygodni. Uprawiałam kilka razy seks z chłopakiem, zabezpieczaliśmy się prezerwatywą, ale doszło do wytrysku. Nie była także uszkodzona. Jestem bardzo ostrożna pod tym względem. Od kilku dni miewam lekkie bóle w podbrzuszu, jakby na okres jednak on nie przychodzi, zamiast niego biaława wydzielina. Czy to może być ciąża czy wystąpiły jakieś zmiany hormonalne? Wszystkie kobiety w mojej rodzinie mają duże piersi, a ja mam małe A. Jestem niska i dosyć późno zaczęły mi wychodzić stałe zęby. Jestem dość opóźniona ;) Czy możliwe, ze piersi 'obudził się' teraz i mój organizm zaczyna dojrzewać? Bardzo się martwię, bo nigdy nie miałam takich objawów i dlatego zastanawiam się nad tą ciążą. Proszę o odpowiedź.

18 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Raczej już za późno na dojrzewanie płciowe. Miesiączka nie przychodzi najprawdopodobniej z powodu stresu, który przeżywa Pani w związku z możliwścią zaistnienia ciąży. Tak naprawdę, ryzyko jest jednak zerowe, skoro nie doszło do wytrysku w pochwie lub przynajmniej w jej przedsionku. Białawy śluz pojawia się często przed miesiączką. Może się jej Pani spodziewać lada dzień. Jeśli jednak się nie pojawi lub pojawi po wielu dniach, powinna Pani zgłosić się do lekarza. Możliwe, że rozwija się bowiem jakieś zaburzenie hormonalne (wskazywałoby na to również bardziej nasilone obrzmienie piersi). Pozdrawiam serdecznie!