Ryzyko zajścia w ciążę w przypadku uprawiania pettingu

Witam, moja dziewczyna ostatni okres dostała 30 października, wszystko było w porządku, podczas tego miesiąca, czasem uprawialiśmy petting, ale gdy do czegoś dochodziło, myłem dokładnie ręce mydłem i wycierałem i dopiero potem wprowadzałem palce do jej pochwy. Ale 29 listopada, ocierałem penisem o jej odbyt i istnieje możliwość, że kilka razy penis otarł o jej pochwę, ale na bardzo krótko. Oboje się bardzo stresujemy, bo okres się spóźnia i to już sporo czasu. Dodatkowo, dziewczyna ma objawy jak przy normalnym okresie, tzn. bolą ją piersi i czuje kłucie w brzuchu, co jakiś czas. Mam pytanie, w jakim czasie po ewentualnym zapłodnieniu mogą wystąpić objawy, takie jak mdłości czy wzmożony apetyty lub jego brak? Na razie dziewczyna uważa, że wszystko jest w porządku, ale na pewno bardzo się stresuje. Czy jest możliwość, aby była w ciąży? Czy dostanie jeszcze okresu?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Podczas tego typu zbliżeń, nie ma możliwości by doszło do zapłodnienia. Nawet jeśli odbywają się one w okresie płodnym. Opóźnianie się miesiączki zapewne jest związane ze strachem przed ciążą. Objawy, które prezentuje Pana dziewczyna, wskazują, że krwawienie wystąpi lada dzień. Nudności/wymioty i ewentualnie zmiana apetytu (raczej na słabszy) pojawiają się zwykle na 3-4 tygodnie po zapłodnieniu. Oczywiście dla całkowitego spokoju mogą Państwo wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!