Ryzyko zakażenia grzybem Malassezia furfur lub innymi bakteriami poprzez niedokładne mycie nakładki na zęby?

Czy możliwe jest zakażenie się grzybem Malassezia furfur lub innymi bakteriami poprzez niedokładne mycie nakładki na zęby ( zgrzytanie zębami w nocy ) ?

Malassezia furfur jest grzybem wchodzącym w skład normalnej mikobioty skóry.Powoduje łupież suchy, tłusty i pstry.Brak dokładnej higieny nakładki na zęby w przypadku tego grzyba nie ma tu znaczenia.